Bahçe Aydınlatmaları Neden Tercih Edilmeli?

Bahçe Aydınlatmaları Neden Tercih Edilmeli?

Bahçe Aydınlatmaları Neden Tercih Edilmeli?

16/08/2021

Yaz mevsiminde havanın aşırı sıcak olması ya da yoğun güneş nedeniyle gün içinde bahçenizde yeterince oturamıyor olabilirsiniz. Gün içinde iş yerinizde çalışıp akşam eve geliyorsanız, keyifli anlar geçirmek veya dinlenmek için bahçenizde zaman geçirmek isteyebilirsiniz.
Bahçe aydınlatmasının en büyük faydalarından biri, ev sahibinin bahçeden daha fazla keyif almasına izin vermesidir.

Aydınlatılmış bir bahçe, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratmaya yardımcı olur.

Pek çok insan, güzel ve iyi aydınlatılmış bir bahçeye sahip olmanın gerilim ve strese gerçekten yardımcı olabileceğinin farkında değildir. Tüm gün bir ofis/fabrika içinde çalışan kişilerin akşamları dışarıda zaman geçirmesi stresi hafifletmelerine yardımcı olabilir. İyi aydınlatılmış bir bahçe, kişinin kendini daha rahat hissetmesini sağlamanın yanı sıra, ev sahiplerine huzur ve mutluluk sağlar.

Evinizi daha güvenli hale getirir
Doğru tercih edilmiş bir bahçe aydınlatılması, gölgelerin altında gizlenmeyi seven hırsızları caydırmaya da yardımcı olur. Aydınlatılmış bir mekana uygunsuz giriş yapmak dikkat çeker. Hareket sensörlerine bağlı bahçe aydınlatmaları kullanmak davetsiz misafirleri beklemedikleri anda açığa çıkarır. Böylece yoldan geçen birinin yada komşunuzun hırsızları görme ve suçluların yakalanma olasılığını artırır.
Evinizin arka tarafında ve çok sık kullanmadığınız bir bahçe kapınız varsa bu kapıyı aydınlatmayı ihmal etmeyin. Bu kapıyı aydınlatmak burayı da sıkça kullandığınız imajı yaratır ve bu kapıdan gelecek davetsiz misafirleri engeller.
Bu bölümde sensörlü lambalar kullanmayı ve hatta bu lambalara mini bir zil eklemeyi de düşünebilirsiniz

Yorum Ekle

Ht Aydınlatma © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.